Gorssel 1 eindigt op plaats 8
Gorssel - Twello
Zondag - 6 mei om 14.00 uur
Uitslag 2 - 2
De gedachten varen soms wel eens naar de toekomst. Hoe het toch zou zijn om vader als bijvoeglijk naamwoord met je mee te dragen. Leuk. Schitterend. Geweldig. Maar de gevaren liggen op de loer. Je kan in één klap falen als vader. En dat heb je dan aan jezelf te wijten.
Een man drinkt – op z’n tijd – een biertje, wil de sterkste zijn, heeft geen maandelijkse lasten, hoeft zich niet per se te scheren. Een echte man houdt van voetbal. En dat kan soms een probleem worden in combinatie met het vaderschap. Want bij de geboorte van een zoon hebben alle mannen maar één doel: hij moet en zal fan worden van dezelfde voetbalclub als ik.
Het is een zware taak. Het woordje ‘papa’ kan gestolen worden als de kleine voor het eerst begint te praten. Ajax, Feyenoord, Twente of PSV moet het eerste woordje zijn. Als mama even weg is, zit papa non-stop zijn favoriete club op te dreunen. Bij elke beweging, bij elk troostmomentje en bij het geven van de fles.
Van baby tot peuter en van peuter tot kleuter. Het zijn belangrijke momenten in het leven van je zoon. Want na dat tijdperk gaat het gebeuren; hij zal een keuze gaan maken. Je hoopt als vader maar dat het bezoeken van de open dagen, de geweldige sfeer tijdens de bezochte wedstrijden en het scoren van een shirt met alle handtekeningen hebben geholpen. De spanning blijft stijgen.
Maar stel dat je zoon op een dag de juiste keuze heeft gemaakt, dan ben je nog lang niet klaar. Blijf investeren. Maak desnoods clubicoontjes in het eten, bezoek Europese wedstrijden en vertel de mooie verhalen van vroeger. Want je zoon krijgt vrienden. Vrienden van de vijand. En dan zijn ze zo beïnvloedbaar.
Je bent pas geslaagd als vader zodra je zeker weet dat je zoon voor jou voetbalclub zal juichen. Dat hij later op zijn zoon ook weer hetzelfde opvoedingsproces gaat uitvoeren. Ik noem geen namen, maar in Gorssel lopen er een paar rond. Een paar vaders die hebben gefaald. En dat wil ik in de toekomst ten alle tijden voorkomen. De voorbereiding is nu al gestart